Cei care se află în zilele de 17 și 18 martie 2012 în București pot vizita standul Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași în cadrul târgului internațional de oferte academice / RIUF 2012. Târgul se desfășoară anul acesta la Sala Palatului.

De asemenea, pe 22 martie va avea loc ediția de la Iași a târgului. Și aici Universitatea va fi prezentă cu un stand de unde cei interesați vor putea primi informații despre oferta academică a UAIC. Edi’ia de la Iași va avea loc la Hotel Unirea.

ROMANIAN INTERNATIONAL UNIVERSITY FAIR – RIUF este unul dintre cele mai mari evenimente educaționale din România și Estul Europei. Anual, peste 100 de instituții educaționale, din peste 20 de țări, vin sa interacționeze direct cu tinerii români interesați de studii internaționale.