Unde poţi plăti taxa de înscriere

Vezi aici unde sunt situate agenţiile BRD de lângă Universitate

Pe lângă casieriile facultăţilor (poți găsi lista și localizarea acestora aici), taxele de înscriere la admitere pot fi plătite la orice filială BRD, de pe tot teritoriul ţării. Poţi să eviţi însă cozile de la casierii plătind din timp taxele de înscriere la facultate. De asemenea, pentru o parte din facultăți poți plăti taxa doar prin BRD (Drept, Filosofie și Științe Social-Politice, Istorie, Teologie Ortodoxă). O listă completă a filialelor BRD, precum şi orarul de funcţionare pot fi găsite aici.  Dacă încă nu ştii ce sumă trebuie să achiţi pentru taxa de înscriere la facultatea sau facultăţile care te interesează, poţi verifica informaţiile pe  această pagină.

Lângă sediul Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” există două filiale BRD la care puteţi achita taxa de înscriere; acestea sunt localizate pe Bd-ul Carol I, nr.8 (lângă Biblioteca Academiei) şi pe B-dul Carol I nr. 48 (la Super Copou). Vedeţi mai sus localizarea pe hartă.

Mai multe detalii despre plata taxei la BRD puteti găsi aici.