Când puteţi vedea facultatea înainte de admitere?

Dacă doriți să vă familiarizați nemijlocit cu atmosfera în care copilul dumneavoastră urmează să petreacă anii despre care se spune că sunt cei mai frumoși sau vă interesează să descoperiți cât mai multe aspecte care compun/alcătuiesc/fac parte din viața studentului de azi, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vă oferă această posibilitate.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” organizează, în luna mai a fiecărui an, activităţi de promvoare şi tururi ale universităţii, căminelor, cantinei etc. Pentru a afla când anume va fi următoare perioadă de promovare, puteţi rămâne la curent urmărind site-ul universităţii (www.uaic.ro) sau să intraţi în legătură cu noi pe pagina de Facebook.

De asemenea, pentru grupuri organizate, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” organizează tururi ghidate pe tot parcursul anului.